Rakovina děložního čípku aneb očkování

27. ledna 2011 v 15:59 | Divy Lota |  HEALTH
divy-lota-blog.cz
Rakovina děložního čípku patří mezi 2. onemocnění u žen (na prvním je rakovina prsu). Pokud tuto nemoc nezachytíš včas, můžeš mít v budoucnosti komplikace s těhotenstvím. Tomuto rakovinovému bujení se dá však včasně zabránit. Předchází mu předrakovinný stav, který včas rozpoznat a začít ho ihned léčit. K tomu by měly sloužit především pravidelné preventivní gynekologické prohlídky. 

RIZIKOVÉ FAKTORY: Časný začátek pohlavního života (před 17 rokem věku), častá změna sexuálních partnerů nebo kouření.

JEJÍ PŘÍZNAKY: V počátečních stádiích je onemocnění zcela bezpříznakové, později se nádor, který na čípku vytvořil vřed, projeví zakrvavělým výtokem a krvácením po pohlavním styku. Bolesti a útlak močovodů jsou projevy pokročilých stádií.

LÉČBA: Tvůj lékař ti stanoví léčebný plán. U nádorů, které jsou v časném stádiu je metodou volby chirurgická léčba (operace se provádí podle rozsahu onemocnění). U pokročilých stádií onemocnění, kdy není možné nádor chirurgický odstranit, se přistupuje k léčbě ozařováním. 

Tomu všemu zabránit preventivními gynekologickými prohlídkami. Největší naději však přináší vakcína proti rakovině děložního čípku. 

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ..::GirL WiTh SmiLe =):.. ..::GirL WiTh SmiLe =):.. | Web | 27. ledna 2011 v 16:06 | Reagovat

máš moc hezký design..vážne skvelý..:-)..
^__^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama